Koniec roku wiąże się zawsze ze zwiększonymi wydatkami. W grudniu nadchodzi czas obdarowywania się prezentami, zarówno mikołajkowymi, jak i bożonarodzeniowymi. Taka kumulacja wydatków sprawia, że często szukamy pewnych oszczędności, aby uniknąć zaciągania kredytów czy zakupów na raty. Warto więc dobrze zaplanować i przemyśleć zakupy prezentów świątecznych, by nie opróżniły one doszczętnie naszych portfeli i kont bankowych. Gdzie więc kupić prezenty, gdy na obdarowanie czekają zarówno mali, jak i duzi członkowie rodziny? Podpowiadamy, jak nie zbankrutować w prezentowej gorączce.

Od czego zacząć kupując prezenty świąteczne?

Kupowanie i obdarowywanie prezentami to ogromna radość – równie duża lub nawet większa, niż ta z otrzymywania podarunków. Zawsze staramy się, aby prezenty były dobrane do zainteresowań obdarowywanej osoby. Niejednokrotnie spędzamy długie godziny na poszukiwaniach pomysłu, inspiracji, a następnie miejsca, gdzie można kupić produkty wysokiej jakości, a najlepiej również w okazyjnej cenie.

Najlepszym rozwiązaniem jest poprzedzenie zakupów rekonesansem. Co więcej, aby zakupy mogły być korzystne dla nas ekonomicznie, warto poświęcić chwilę na ich dobre zaplanowanie. Ponadto dobrze zorganizowane i przemyślane wcześniej zakupy, mają szansę być również trafne i mniej stresujące. Warto na początek zastanowić się, czego potrzebujemy, w jakie produkty celujemy i gdzie udać się, aby je zakupić w najlepszej cenie.

Zakupy w Internecie

Zakupy w internecie, szczególnie wśród młodszego pokolenia, są niezwykle popularną formą nabywania dóbr. Jej niewątpliwymi atutami jest możliwość kupienia wszystkiego bez wychodzenia z domu. W zasięgu komputera mamy wszystko, czego możemy potrzebować. Zyskujemy więc możliwość sprawdzenia różnych opcji, porównania cen i zakupienia prezentów możliwie jak najtaniej. Nie mniej jednak, taka metoda na zakupy niesie ze sobą pewne zagrożenia i niedogodności. Najważniejszą z nich jest brak możliwości dotknięcia i dokładnego obejrzenia kupowanego produktu. Czasem okazuje się on mniejszy, niż się spodziewaliśmy, kolor jest inny, niż przedstawiony na zdjęciach lub też zwyczajnie w rzeczywistości nie podoba nam się tak bardzo.

Oczywiście ustawodawca zadbał o możliwość zwrotu zakupionych produktów na odległość, a więc przez internet. Jednak jeśli zakupy zostawimy na ostatni moment, to odsyłanie i szukanie nowego prezentu jest ryzykownym rozwiązaniem. Dodatkowo, w internecie można natknąć się na wielu oszustów i podejrzanych stron, które szczególnie w okresie świątecznym zwiększają intensywność działania. Mimo wielu niewątpliwych zalet zakupów przez internet, czasem jednak lepiej wybrać zakupy stacjonarne.

Impulsywne zakupy w „sieciówkach”

Zakupy w centrach handlowych – w sklepach sieciowych, najczęściej są tak zwanymi zakupami ostatniej szansy. Robione na ostatni moment, w pośpiechu i nieprzemyślane. Bywa również, że zakupy takie robimy bez żadnego planu. Chodzimy po sklepach i kupujemy na chybił trafił to, co nam wpadnie w oko. O ile prędzej czy później skompletujemy prezenty dla wszystkich najbliższych, to z pewnością nie będą to zakupy oszczędne. Dodatkowo, kupując w sklepach sieciowych, nie możemy liczyć na żadną oryginalność, tak cenioną w przypadku prezentów zarówno dla dużych, jak i małych.

Zakupy w hurtowni, a także chińskich centrach handlowych

Dobrym rozwiązaniem na trafne zakupy prezentów mikołajkowych w atrakcyjnych cenach, jest wizyta w hurtowni czy licznych w Polsce chińskich centrach handlowych. W wielu miejscach można znaleźć hurtownie (a także chińskie markety), gdzie na dużej powierzchni zlokalizowano liczne hale. 

W halach i wydzielonych w nich punktach handlowych, dostępne są liczne produkty, poczynając od zabawek, przez ubrania dla kobiet, mężczyzn czy dzieci, różnorodne akcesoria, ozdoby (w tym choinkowe), galanterię skórzaną, narzędzia, a na sprzęcie elektronicznym kończąc. Wybór jest imponujący! 

Ogromną przewagą takich zakupów jest możliwość dotknięcia i zobaczenia każdego nabywanego artykułu. Ponadto nie każdy wybiera się na zakupy do hurtowni i na takie  poszukiwanie prezentów, a to z kolei może być gwarancją niepowtarzalności podarunku. A jak powszechnie wiadomo, niebanalne, unikalne i dobrane do gustu odbiorcy prezenty, cieszą zdecydowanie bardziej. W hurtowniach chińskich z powodzeniem można znaleźć doskonały prezent mikołajkowy w dobrej cenie, zarówno dla dużych, jak i dla małych członków rodziny. 

Źródło: GD Poland – Hurtownia Wólka Kosowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here