Codzienne przygotowywanie posiłków sprawia, że wiele sprzętów i mebli znajdujących się w kuchni wymaga regularnego mycia i gruntownego sprzątania. Na blacie, zlewie kuchennym lub innych powierzchniach gromadzi brud, kurz, resztki jedzenia oraz osad z wody, a wszystkie te zanieczyszczenia trzeba szybko i skutecznie usunąć. A jakie akcesoria warto wybrać do sprzątania kuchni?

Naturalny zmywak do zadań specjalnych

Sprzątając kuchnię, warto postawić na skuteczne i trwałe rozwiązania. W tym przypadku świetnie sprawdzi się zmywak celulozowy, ponieważ jest zrobiony z ekologicznych materiałów, które dobrze wchłaniają wodę. Poza tym dobrej jakości zmywak celulozowy charakteryzuje się gładką i miękką strukturą, dzięki czemu nie rysuje garnków oraz nie pozostawia smug. Taka gąbka bardzo szybko wysycha, co uniemożliwia rozwój bakteriom i sprawia, że jest wygodna w użytkowaniu. Zmywak celulozowy jest niezwykle wytrzymały, a gdy się zużyje, można go bezpiecznie wyrzucić, ponieważ jest w pełni biodegradowalny.

Uniwersalne ściereczki z mikrofibry

Mikrofibra to materiał, który ma uniwersalne zastosowanie i jest wykorzystywany w produkcji odzieży, obuwia, koców oraz wyjątkowo chłonnych ściereczek. Mikrofibra wyróżnia się cienką strukturą i unikalnymi właściwościami, które sprawiają, że jest chętnie używana do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Ściereczki z mikrofibry znakomicie zbierają kurz i brud, dlatego można je stosować do przecierania stołów, szyb, ceramiki, blatów, a nawet ekranów. Co ważne takie ściereczki łatwo można wyczyścić poprzez wypłukanie ich w zimnej wodzie lub wypranie w pralce.

Jak skutecznie wyczyścić zlew?

Zlew w kuchni jest bardzo często używany i wyjątkowo podatny na zabrudzenia. Do mycia zlewu warto wybrać ściereczkę gąbczastą, która charakteryzuje się miękką i lekko chropowatą strukturą. Ściereczka gąbczasta nie porysuje powierzchni zlewu i skutecznie wyczyści go z osadu, tłuszczu oraz innych trudnych do usunięcia pozostałości po jedzeniu. Taka ściereczka jest bardzo chłonna i szybko schnie, przez co pozwala trwale usunąć niebezpieczne bakterie i drobnoustroje, które mogą namnażać się w wilgotnym środowisku. Jeśli zlew ma być zawsze czysty i gotowy do użytku, to trzeba go przecierać regularnie, a najlepiej robić to pod koniec każdego dnia. Ponieważ brud pozostawiony na noc, może trwale uszkodzić strukturę zlewu.

Odpowiednie akcesoria sprawią, że sprzątanie kuchni będzie proste i efektywne. Dlatego warto zaopatrzyć się w zmywak celulozowyściereczki z mikrofibry oraz ściereczki gąbczaste, dzięki którym kuchnia będzie zawsze piękna i lśniąca. Warto podkreślić, że wspomniane produkty są w pełni bezpieczne, trwałe oraz przede wszystkim niezwykle wydajne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here