Honda CR-V to jedno z najpopularniejszych aut SUV w Europie. Pojazd łączy w sobie zalety auta rodzinnego i terenowego. Cechy te sprawiają, że od lat cieszy się sporą popularnością.

Co warto wiedzieć o Hondzie CR-V?

Bazą do stworzenia modelu była Honda Civic. Honda CR-V produkowana jest od 1996 roku jako pierwsze terenowe auto Hondy. Trzeba przyznać, że debiut okazał się udany. Pierwsze Hondy CR-V sprzedawały się bardzo dobrze, a od tamtego momentu wyprodukowano ich już ponad 5 milionów. Kompaktowa, szybka i radząca sobie nawet w umiarkowanie trudnych warunkach – taka jest Honda CR-V.

To samochód dokładnie przemyślany i skierowany do dość szerokiego grona odbiorców, choć najczęściej kupowany jest dla potrzeb rodzinnych. To co od zawsze było ważne w Hondzie CR-V to wygoda. Pojazd ma duży bagażnik, a na tylnej kanapie mogą komfortowo podróżować dzieci. Nowa Honda CR-V ma bowiem zwiększony rozstaw osi, przez co jest bardziej przestronna. Tunel środkowy jest niewielki. Komfort jazdy poprawiają też miękkie podłokietniki.

Jakie osiągi gwarantuje nowa Honda CR-V?

Parametry silnika będą zależeć od rodzaju skrzyni biegów. Nowa Honda CR-V wyposażona jest w silnik benzynowy VTEC TURBO o pojemności 1.5. Wcześniej tę jednostkę napędową montowano już w Hondzie Civic X. Co do osiągów, to w przypadku wyboru ręcznej skrzyni biegów, moc silnika będzie wynosić 173 KM przy 5600 obrotach na minutę; w przypadku CVT moc będzie wynosić o 20 KM więcej przy zachowaniu samego momentu obrotowego. Zużycie paliwa wynosi około 6 l/100 km, a do setki auto przyspieszy w około 9 sekund. Pojazd nie jest stworzony do ścigania się, lecz wciąż można nim komfortowo i szybko poruszać się po autostradach – prędkość maksymalna wynosi niewiele ponad 200 km/h.

Jakie jest wnętrze nowej Hondy CR-V?

Nowa Honda CR-V w środku jest niemniej imponująca niż niektóre z aut klasy premium. Wnętrze jest eleganckie i komfortowe. Znajdują się w nim polerowane elementy. Imponować mogą ozdobne panele imitujące drewno. Jakość wnętrza będzie zależeć od zakupionej wersji. W standzie Honda oferuje materiałową tapicerkę, lecz w bogatszych wersjach wyposażenia wnętrze wyłożone będzie naturalną skórą – np. w kolorze czarnym.

Wrażenie może zrobić również nowy wyświetlacz, w którym znajdują się nowe zestawy zegarków. Ekran nie wskazuje jednak tylko prędkości lub momentu obrotowego, ale i informacje dotyczące niektórych podzespołów np. napędu 4×4. Warto też wspomnieć, że nowa Honda CR-V ma zmodyfikowany system bezpieczeństwa, który ostrzega nie tylko o opuszczeniu pasa ruchu, ale i zbliżającym się pojeździe np. podczas cofania.

Honda CR-V od lat uważana jest za lidera segmentu SUV. To wygodne rodzinne auto z dużym bagażnikiem, które dobrze radzi sobie zarówno na drogach ekspresowych, jak i na szutrowych bezdrożach.

Źródło: Autowitolin.pl – samochody Honda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here