Wózki widłowe spełniają wiele ważnych funkcji operacyjnych na każdym etapie łańcucha dostaw. Umożliwiają wygodny przewóz materiałów o znacznej masie, przez co znajdują szerokie zastosowanie w transporcie bliskim i magazynowaniu. Wielkim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się modele od firmy Hyster. Jakie są największe atuty wózków widłowych tego producenta?

Wygoda pracy i bezpieczeństwo  

Komfort operatora wózka widłowego ma kluczowy wpływ na wydajność produkcyjną, zwłaszcza w przypadku wielogodzinnych zmian. Operator ma do dyspozycji ergonomiczny fotel z zawieszeniem pneumatycznym, a także intuicyjnie usytuowane elementy sterownicze. Kabina zapewnia optymalną widoczność wokół, co ma szczególne znaczenie w przypadku pracy z większą liczbą pojazdów lub w miejscach współdzielonych z pieszymi. W wielu zastosowaniach niezwykle przydatne mogą się okazać inne części Hyster – w tym reflektory i panoramiczne lusterko, które dodatkowo ostrzegają o obecności pojazdu. Nie bez znaczenia pozostaje minimalizacja poziomu hałasu oraz drgań.

Bogata funkcjonalność

Ochronę wózka i przewożonego ładunku przed uszkodzeniami zapewnia przekładnia napędowa, która może działać w trybie intensywnej obsługi 24/7. W serii FT zaimplementowana została sterowana elektronicznie wersja DuraMatch, wyposażona w funkcję automatycznej redukcji prędkości pojazdu po zwolnieniu pedału przyspieszenia. Przekładania zabezpiecza w ten sposób układ napędowy, a także minimalizuje zużycie opon i hamulca oraz zwiększa płynność zmiany kierunku. W przypadku zastosowania opcjonalnych części Hyster – mini dźwigni hydraulicznych TouchPoint, wózek zyskuje funkcję wspomagania precyzji pozycjonowania ładunku za sprawą możliwości powrotu do ustalonego przechyłu.

Tania eksploatacja

Wózki Hyster opracowywane są z myślą o zapewnieniu możliwie jak najdłuższych okresów międzyserwisowych, jednocześnie zapewniając niskie koszty eksploatacji. Oszczędny tryb pracy ECO-eLo redukuje zużycie paliwa o nawet 20%, podczas gdy układ automatycznego ograniczenia prędkości minimalizuje zużycie hamulców i opon o blisko 50%. Sposobem na wydłużenie okresu eksploatacyjnego ogumienia może być zastosowanie części Hyster z serii Pit Shop Line. Optymalizację wydajności zużycia paliwa wspiera natomiast hydrauliczny układ wykrywania obciążenia, który podnosi także ogólną wydajność produkcyjną.

Rozbudowany osprzęt

Wózki widłowe Hyster mogą pracować przy dużym udźwigu, na wzniesieniach oraz w zakurzonym środowisku. Wynika to z obecności zarówno wysokowydajnych silników, jak i kompatybilnego osprzętu. Obejmuje on serię opcjonalnych narzędzi i części Hyster, które umożliwiają m.in. równoczesną obsługę wielu palet lub pracę obrotową. Producent posiada w ofercie także osprzęt do konkretnych zastosowań, w tym systemy wykrywania przeciążeń, pasy bezpieczeństwa czy klimatyzację kabiny. Tak duża różnorodność wyposażenia sprawia, że aby uzyskać maksymalne zadowolenie z zakupionego wózka, konieczne może być wprowadzenie kilku modernizacji, które podniosą wydajność pracy i zwiększą jej komfort. W tej sytuacji warto znaleźć sprawdzony serwis, który specjalizuje się w naprawach i regeneracji wózków widłowych.

źródło: lubritech.com.pl – części do wózków yale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here