Car sharing to usługa ciesząca się w Polsce coraz większą popularnością. Ma wiele zalet i pozwala korzystać z samochodu na specjalnych zasadach. Co warto wiedzieć na jej temat?

Czym jest car sharing?

Car sharing to usługa polegająca na wynajmowaniu samochodów na minuty. W Polsce jest ona dostępna od 4. lat, więc na razie na rodzimym rynku nie jest tak rozpowszechniona, jak w wielu miastach na świecie. Niemniej wydłuża się lista polskich miast, gdzie da się wynająć auto na minuty. Białystok, Warszawa, Poznań czy Kielce to niektóre z nich.  Car sharingiem zajmuje się obecnie kilka firm, np.  PANEK CarSharing. Należy pamiętać, że nie jest to wynajem aut w tradycyjnej formie. Usługa ta działa na innych zasadach.

Car sharing w praktyce

Każdy, kto chce skorzystać z car sharingu, musi to zrobić za pomocą odpowiedniej aplikacji. Trzeba ją zainstalować na smartfonie, a pobrać ją można ze strony internetowej usługodawcy.

Aplikacje te są dostępne zarówno na iPhony, jak i na telefony z Androidem. Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się w aplikacji. Jest to prosta procedura niezajmująca dużo czasu. Konieczne jest podanie pewnych informacji, przy czym warto pamiętać, że z omawianej usługi korzystać mogą jedynie pełnoletnie osoby z ważnym prawem jazdy. Przesłanie skanu tego dokumentu to jeden z warunków, jakie należy spełnić, aby sfinalizować rejestrację. Niektóre firmy wymagają ponadto tzw. przelewu weryfikacyjnego opiewającego na niewielką kwotę, np. 1 zł. Sposób działania aplikacji oraz jej obsługa nie są skomplikowane. Klient widzi, w którym miejscu w danym mieście znajduje się samochód do wynajęcia. Aplikacja służy także do otwierania samochodu i zakończenia korzystania z usługi.

Wynajęcie samochodu na minuty – jaki to koszt?

O cenie prezentowanej usługi decyduje parę istotnych czynników. W głównej mierze liczą się dystans pokonany pojazdem oraz czas korzystania z usługi. Średnie stawki wynoszą kilkadziesiąt groszy za każdą minutę korzystania z pojazdu i za każdy przejechany kilometr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here