Samochody Honda Jazz na ogół przyciągają uwagę bardziej doświadczonych kierowców. Wraz z nadejściem czwartej generacji modelu Jazz, ich producent pragnie zwiększyć zainteresowanie wśród osób skłonnych do zakupu samochodów niskoemisyjnych. W tym roku trafiły do sprzedaży samochody Jazz z napędem hybrydowym oraz wersja sportowa – Jazz Crosstar. Honda pragnie, aby do roku 2025 aż dwie trzecie pojazdów sprzedawanych w Europie posiadało napęd elektryczny lub hybrydowy. Zanim zdecydujemy się zakupić Hondę Jazz, warto zapoznać się z głównymi różnicami pomiędzy dwoma nowymi wersjami tego modelu.

Główne cechy najnowszej Hondy Jazz

Najnowszy model Hondy Jazz wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy i-MMD (inteligentny system Multi-Mode Drive). Oferuje on nam możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy trzema różnymi trybami (elektryczny, hybrydowy oraz benzynowy). Wynika to ze współpracy tradycyjnego silnika benzynowego oraz wydajnego silnika elektrycznego. Zakup samochodu z tego typu napędem jest dobrym pomysłem w dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz coraz surowszych norm emisji spalin. Honda wyróżnia się na tle swojej konkurencji między innymi dzięki technologii hybrydowej e:HEV. Oprócz nowoczesnego układu napędowego, wewnątrz auta znajdziemy bezstopniową skrzynię biegów e-CVT. Jej zadaniem jest między innymi umożliwienie płynnego przyspieszania. Czwarta generacja Hondy Jazz wprowadziła płynne kontury w klasycznym jednobryłowym wyglądzie modelu Jazz. Zespół inżynierów Hondy postarał się, aby stworzyć wysoce funkcjonalne auto, które sprawdzi się w warunkach miejskich. Komfort jazdy był jednym z priorytetów inżynierów Hondy. W tym celu wewnątrz samochodu znajdziemy nie tylko system informacyjno-rozrywkowy, ale także w pełni zintegrowaną jednostkę sztucznej inteligencji (Honda Personal Assistant) znaną z Hondy e.

Czym różni się Honda Jazz Crossover od standardowego modelu?

Honda pomyślała także o osobach prowadzących bardziej aktywny tryb życia i często wyjeżdżających poza tereny miejskie. Model Jazz Crosstar posiada ten sam układ napędowy oraz wszystkie udogodnienia obecne w podstawowej Hondzie Jazz. Hotspot Wi-Fi będzie jednak o wiele bardziej przydatny podczas jazdy poza miastem. Honda Jazz Crosstar została wyposażona w wyższy prześwit, a tapicerkę wymieniono na taką, która jest wyjątkowo odporna na wodę. Ciekawym elementem są także w pełni zintegrowane relingi dachowe, pozwalające na wygodne transportowanie zwartych ładunków. Samochód idealnie sprawdzi się podczas wyjazdu na wakacje z całą rodziną. Jeżeli chodzi o jego wygląd, to w porównaniu do standardowej Hondy Jazz, model Crosstar wydaje się większy. Taki efekt optyczny jest możliwy między innymi dzięki stylowym progom, felgom aluminiowym stwarzającym wrażenie stabilności, czarnym wykończeniom oraz innowacyjnej osłonie chłodnicy auta.

Niezależnie od wybranego modelu, oba pojazdy Hondy wykorzystują innowacyjną technologię e:HEV. Nie musimy więc martwić się o ich wydajność i ilość zużywanego paliwa. Do jazdy na dłuższych dystansach lepiej wybrać Hondę Jazz Crosstar. Wygodne fotele Magic Seat można złożyć, aby uzyskać pojemność bagażnika sięgającą w sumie 1205 litrów. Bez problemu pomieścimy wszystkie bagaże, które chcemy ze sobą zabrać podczas dłuższego wyjazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here