Skoda Scala to nowe auto, które idealnie wpasowuje się do świata kompaktowych modeli samochodów. Scala została wyposażona w wiele nowoczesnych rozwiązań, co z pewnością zainteresuje dużo grono odbiorców. Przyjemny i nowoczesny design sprawia, że auto nie jest nudne i przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom Skody. Stworzone zostało z myślą o tych użytkownikach, dla których Skoda Octavia wydaje się być za duża, natomiast Skoda Fabia, może nie być wystarczająca. Nowa Skoda jest idealnym, rodzinnym pojazdem do korzystania na co dzień.

Sporo miejsca – duża wygoda

Oferowany przez dealera Skody Warszawa samochód, jest stosunkowo dużych rozmiarów, jak na auto kompaktowe. Skoda Scala ma 4362 mm długości, 1793 mm szerokości, jej wysokość to 1471 mm, natomiast rozstaw osi 2649 mm. Wszystko to sprawia, że model ten, jest większy od swojego poprzednika, którym była Skoda Rapid.

Niemniej ważnym elementem dla każdego kierowcy, jest pojemność bagażnika. Dotyczy to przede wszystkim rodzinnych wyjazdów, kiedy to w samochodzie musi znaleźć się spora ilość niezbędnych bagaży. Możliwości transportowe Skody są bardzo obiecujące. Bagażnik ma pojemność 467 litrów, lecz istnieje możliwość powiększenia tej przestrzeni, poprzez złożenie tylnej kanapy.

Silnik sercem każdego pojazdu

Wybierając się do salonu Skody Warszawa po nową Skodę Scala, można zdecydować się na benzynowy silnik TSI o pojemności 1.0. Ukrywa się w nim 115 koni mocy, co wystarcza żeby pojazd osiągał prędkość 201 km/h. Do setki natomiast będzie w stanie rozpędzić się w 9,8 sekundy. Dodatkowo samochód jest dobrze wyciszony, więc pokonywanie kolejnych kilometrów, nawet przy dość dużej prędkości jest komfortowe. Nowe auto Skody, jest także ekonomiczne. W tej wersji silnikowej, na trasie spala niewiele ponad 6 litrów, co jest dość zadowalającym wynikiem.

Dla miłośników bardziej dynamicznej jazdy, do wyboru pozostaje silnik 1.5 TSI. Moc 150 KM, pozwala na rozpędzenie pojazdu do setki w 8,2 sekundy. Maksymalnie można osiągnąć prędkość 219 km/h. W cyklu mieszanym, samochód nie powinien zużywać więcej niż 7,5 litra paliwa, na każde pokonane 100 km.

Dla oszczędnych Skoda Warszawa oferuje również Scale w wersji z silnikiem diesla. Sercem pojazdu jest wówczas 1.6 TDI o mocy 115 KM. Jego dynamika jest tylko nieznacznie mniejsza od wersji benzynowych. Do 100 km/h, diesel rozpędza się w nieco ponad 10 sekund. Atutem jest za to niewielkie zużycie paliwa, które kształtuje się na poziomie 4,9 litra w cyklu mieszanym.

Miejskie auto z dobrym wyposażeniem

Dealer Skody Warszawa oferuje auto, które nie odbiega od przyjętych w tej klasie standardów. Duże wrażenie robią nowoczesne rozwiązania technologiczne, które znaleźć można nawet w podstawowych wersjach samochodu. Zaliczyć można do nich takie udogodnienia, jak na przykład: asystent pasa ruchu, system wspomagania ruszania pod górę, reflektory LED Basic, radioodtwarzacz z ekranem dotykowym, czujniki parkowania, kamera cofania oraz wiele innych.

Idealne auto miejskie

Salon Skody Warszawa oferuje pojazd, który doskonale sprawdzi się w jeździe miejskiej. Auto prowadzi się bardzo dobrze, a zawieszenie zapewnia odpowiedni poziom komfortu. Układ kierowniczy posiada elektromechaniczne wspomaganie.

To dynamiczne i oszczędne auto. Udało się znaleźć zadowalający kompromis pomiędzy ceną i oferowaną mocą. Samochód niewątpliwie posiada sporo zalet, dzięki którym może zająć wysokie miejsce w klasie aut kompaktowych. Zastosowane w pojeździe systemy elektroniczne, zwiększają zarówno komfort podróżowania, jak i bezpieczeństwo pasażerów. Skoda Scala to dobry krok naprzód dla rozwoju marki Skoda.

Źródło: Auto Wimar – dealer Skody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here