Obecnie przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na korzystanie z usług biura rachunkowego. To bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu firma może się skupić na swojej właściwej działalności, jednocześnie mając pewność, że księgi przychodów i rozchodów prowadzone są we właściwy sposób przez doświadczonych specjalistów. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że biura rachunkowe mogą świadczyć również inne usługi, w tym kompleksowe usługi doradcze.

Usługi doradcze, z których można skorzystać w biurze rachunkowym przy zakładaniu działalności gospodarczej

Do biura rachunkowego warto się zgłosić jeszcze zanim zdecydujemy się zarejestrować działalność gospodarczą. Będziemy mogli tu liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie najlepszej formy prowadzonej działalności gospodarczej. Doświadczeni specjaliści zatrudnieni w biurze rachunkowym mogą na tym etapie doradzić najlepsze rozwiązania, co może przełożyć się na znaczne oszczędności w kolejnych latach prowadzenia biznesu. Podpowiedzą również najkorzystniejsze formy opodatkowania i zatrudnienia. Co ważne, pracownicy biura rachunkowego mogą zająć się przygotowaniem i weryfikacją dokumentów niezbędnych na etapie rejestracji działalności gospodarczej w KRS, Urzędzie Miasta, ZUS-ie czy Urzędach Skarbowych. To pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić wiele czasu i nerwów.

Kolejnym etapem może być przygotowanie planu sporządzania dokumentacji, czyli schematu prowadzenia dokumentacji związanej z ewidencją sprzedaży. Warto korzystać ze wsparcia biura rachunkowego również podczas ustalania polityki finansowej firmy. W niektórych przypadkach specjaliści mogą zasugerować źródła finansowania firmy, na przykład z dotacji unijnej lub z Urzędu Pracy, albo korzystnie oprocentowany kredyt.

Profesjonalne doradztwo biura rachunkowego w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej

Dogodną opcją dla przedsiębiorcy mogą być również doradztwo i optymalizacja w zakresie zmiany formy opodatkowania na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej.  Firmy mogą liczyć na wszelkiego rodzaju konsultacje księgowe, a także aktualizacje planów rachunkowości i aktualizacje planów kont bankowych. Biura rachunkowe udzielają też wsparcia przy przygotowaniu sprawozdań finansowych i ze spotkań zarządu oraz we wszelkiego rodzaju kwestiach finansowych, kredytowych i ubezpieczeniowych. Zakres tych usług i konsultacji jest dostosowany do potrzeb i możliwości firmy. Wielu przedsiębiorców uważa, że to opcja dla największych graczy na rynku. Nic bardziej mylnego – podczas gdy największe firmy i korporacje  często posiadają już własne wypracowane rozwiązania, outsourcing usług rachunkowych czy finansowych może być najkorzystniejszym wyborem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Inne dodatkowe usługi, z których można skorzystać w biurze rachunkowym

Poza usługami doradczymi, przedsiębiorca może skorzystać w biurze rachunkowym często z całej palety innych usług, które mogą być bardzo pomocne w prowadzeniu działalności gospodarczej, jak na przykład:

  • usługi prawne;
  • usługi kadrowo-płacowe;
  • pomoc w uzyskaniu ubezpieczenia lub kredytu;
  • wirtualne biuro.

Współcześnie działalność biur rachunkowych nie ogranicza się wyłącznie do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów oraz formalności podatkowych. Warto zorientować się, jakie usługi doradcze i inne dodatkowe oferuje biuro księgowe i zastanowić się, czy mogą być one pomocne w prowadzeniu firmy.

Inspirowane: mddp-outsourcing.pl – elektroniczne sprawozdania finansowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here