Stale rosnące ceny życia – poczynając od rachunków, przez paliwo a na produktach spożywczych kończąc sprawiają, że szukamy oszczędności, gdzie tylko się da. Oczywiste jest, że są rzeczy na których nie da się oszczędzać. Jednak jeśli można to należy z tej okazji skorzystać. Ważne jest, by oszczędzanie nie odbywało się kosztem jakości. Dobrym sposobem na oszczędności przy zachowaniu najwyższej jakości, jest zmiana paliwa grzewczego na gaz propan. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne i korzystne dla środowiska, ale również oszczędne.

Ogrzewanie gazem propan to niższe rachunki

Gaz propan jest stosunkowo niedrogim i niezwykle ekologicznym paliwem. Doskonale sprawdza się jako paliwo grzewcze do ogrzewania domu. Gaz ten oprócz korzystnego wpływu na środowisko, posiada także zalety ekonomiczne. Oczywiście niebywale ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz dokładanie wszelkich starań, aby nasze działania mu nie szkodziły. Jednak nadal w większości przypadków względy ekologiczne schodzą na drugi plan a dużo ważniejsza jest cena. W przypadku gazu propan możemy liczyć na spore oszczędności w wydatkach na ogrzewanie domu. Dzieje się tak z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim ceny gazu nie są wysokie a dodatkowo spadają poza sezonem grzewczym, czyli w lecie. Brak potrzeby zużywania gazu na ogrzewanie w okresie letnim nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić jego zapas, a dzięki temu nabywamy gaz propan jeszcze taniej. Po drugie, wpływ na oszczędności ma także duża wydajność gazu. Jego zużycie jest niższe a mimo to w domu utrzymane jest ciepło. Dodatkowo dzięki piecom kondensacyjnym wydajność gazu jeszcze bardziej wzrasta. Oprócz tego znaczący wpływ na ogólne obniżenie kosztów ogrzewania ma fakt, że inwestycja początkowa zwraca się niezwykle szybko. Z tego też powodu równie szybko można cieszyć się oszczędnościami i niższymi rachunkami.

Oszczędność dzięki wielofunkcyjności propanu

Warto wspomnieć także o tym, że oszczędzanie może odbywać się dzięki wielofunkcyjności paliwa. Jeśli zdecydujemy się, aby stosować gaz propan z własnego zbiornika na posesji – również do zasilania kuchenki gazowej w kuchni oraz do ogrzewania wody użytkowej, to możemy zauważyć ogromne zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. A gaz propan nadaje się do wszystkich tych celów. Czy w takim razie wymagany jest kolejny wydatek wynikający z potrzeby zakupu nowej kuchenki na gaz, która może być zasilana gazem propan zamiast gazu ziemnego? Nic z tych rzeczy. Wszystkie kuchenki gazowe mogą być z powodzeniem zasilane zarówno gazem ziemnym z sieci miejskiej, jak i gazem propan z przydomowego zbiornika.

Dodatkowo wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego z sieci, ogrzewanie wody użytkowej musi się odbywać w bojlerach zasilanych prądem. Jest to rozwiązanie dość drogie i  kłopotliwe ze względu na pojemność bojlera i potrzebę oczekiwania na nagrzanie wody. Chcąc uniknąć tych niedogodności a jednocześnie zaoszczędzić, wystarczy zacząć stosować własny gaz propan do ogrzewania wody użytkowej. Jeśli już natomiast o przeróbkach mowa, to czy wymiany będą wymagały kaloryfery? Czy niezbędne będzie zmodernizowanie całej instalacji ogrzewania w domu? Tu również odpowiedź jest przecząca i ku naszej radości nie musimy ponosić już dodatkowych kosztów. Piec na gaz propan montuje się w kotłowni i podłącza do już istniejącej instalacji. Ogrzewanie gazem propan sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych kaloryferów podokiennych, jak i ogrzewania podłogowego.

Użytkowanie domowej instalacji na gaz propan

Wspomnieliśmy o wszystkich korzyściach ekonomicznych a nie wspomnieliśmy jeszcze o równie ważnej kwestii, jaką jest oszczędność czasu. Użytkowanie domowej instalacji na gaz propan jest łatwe a piece są niemal zupełnie bezobsługowe. Z powodzeniem można o nich zapomnieć na długo i w ogóle nie doglądać. Dzięki temu zyskujemy niesłychanie dużo czasu dla siebie i dla naszych najbliższych. Opłaca się to również dlatego, że ten nowo pozyskany czas można wykorzystać na inne zajęcia. I choć może się wydawać, że dotychczasowa forma ogrzewania nie zabierała nam dużo czasu, to jednak gdyby tak to policzyć i zsumować, to w ciągu miesiąca czy całego  roku, uzbierałaby się naprawdę odczuwalna jego część.

Źródło: http://lpgdirect.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here