Dostęp do sprężonego powietrza jest niezbędny w bardzo wielu zakładach przemysłowych. Trudno obyć się bez niego w takich branżach, jak przemysł lotniczy, spożywczy, maszynowy czy farmaceutyczny. Jeżeli poszukujemy sprawdzonej sprężarki powietrza, warto postawić na modele marki BOGE. Jedną z najpopularniejszych serii maszyn sprzedawanych przez tego producenta są sprężarki śrubowe BOGE S-4. Czym wyróżniają się na tle innych dostępnych na rynku sprężarek?

Niska emisja dźwięku

Dzięki sprytnie zaprojektowanej konstrukcji sprężarki BOGE S-4 pracują niezwykle cicho. Separator oleju został oddzielony od ramy montażowej i obudowy dźwiękochłonnej, dlatego wywołujące hałas drgania nie są już problemem. Emisja hałasu kształtuje się na poziomie 69 decybeli. Dzięki pionowemu separatorowi oleju z innowacyjnym systemem separacji wstępnej uzyskano nie tylko redukcję hałasu, ale także ograniczenie strat ciśnienia i zmniejszenie ilości resztkowej oleju w wytwarzanym przez maszynę sprężonym powietrzu. W odróżnieniu od większości innych sprężarek BOGE S-4 mogą zostać umieszczone w pobliżu stanowisk, gdzie pracują ludzie. Korzystając z nich, obejdziemy się bez konieczności montowania dodatkowych instalacji wygłuszających.

Łatwa konserwacja

Konserwacja BOGE S-4 jest wyjątkowo prosta. Wszystko to zawdzięczamy inteligentnemu projektowi opartemu na zasadzie Easy Access. Podczas napraw czy przeglądów demontaż elementów konstrukcyjnych nie sprawia większych trudności, ponieważ serwisanci mogą dostać się do środka maszyny z dwóch stron. Szufladowa koncepcja chłodnicy oleju i powietrza również ułatwia prowadzenie prac serwisowych. Wymiana wkładów jest bezpieczna i szybka, dlatego dokonywanie tego rodzaju zabiegów nie narazi zakładu na dłuższe przestoje.

Dłuższa żywotność

Zainstalowany w sprężarce sterownik AirShield pozwala na bieżące monitorowanie stanu pracy maszyny i przewidywanie nadchodzących zmian temperatur czy ciśnienia. Dzięki innowacyjnemu systemowi możemy czuwać nad pracą aż do 4 sprężarek bez zakupu sterownika nadrzędnego. Umożliwia to zmaksymalizowanie osiągów instalacji oraz wydłużenie interwałów serwisowych. Decydując się na BOGE S-4 zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy zainwestować w serwisowanie słabszych, bardziej awaryjnych modeli. System AirShield sprawia, że te sprężarki śrubowe dobrze sprawdzą się w przypadku zakładów pracujących całodobowo, na trzy zmiany. Ponadto zapewnia on wydłużenie żywotności sprężarek, co pozwoli na zredukowanie kosztów związanych z amortyzacją sprzętu.

Wysoka wydajność i energooszczędność

Wydajność przepływu liczona przy pomocy swobodnego wydatku powietrza (FAD) w przypadku BOGE S-4 wynosi od 10,17 do 27,68 m3/min. Biorąc pod uwagę, iż pobór mocy wśród sprężarek tej serii waha się od 55 do 160 kW, osiągi te można uznać za imponujące. To zasługa nowoczesnego wentylatora promieniowego o niskiej prędkości obrotowej. Warto dodać, że w zależności od potrzeb możemy regulować prędkością obrotową, co pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć oszczędność zużywanej energii. Reasumując, sprężarki serii S-4 to niewątpliwie przełomowe maszyny, które z łatwością sprostają wyzwaniom stawianym przez nowoczesny przemysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here