Reklamy montowane na wysokości są istotną częścią wielu kampanii marketingowych. Sprawdźmy, na czym polega ich fenomen, w jaki sposób przebiega instalacja oraz czy zatrudnienie alpinisty przemysłowego do ich montażu będzie niezbędne.

Reklama wielkoformatowa – w jaki sposób dociera do klienta?

Reklama na wysokości to bardzo dobre narzędzie marketingowe, które służy temu, aby dana marka została zauważona. To właśnie na billboardach, umiejscowionych przy głównych trasach dojazdowych do dużych miast, swoje oko zawiesza każdy kierowca stojący w porannym korku. Reklamy wiszące na wysokich budynkach w centrach miast przyciągają wzrok przechodniów, którzy zatrzymują się na chwilę przed przejściem dla pieszych, w oczekiwaniu na zielone światło. Przez ulice każdego większego miasta codziennie przewijają się tysiące ludzi. Montaż reklam na wysokości jest więc doskonałym sposobem dotarcia do dużej liczby potencjalnych konsumentów przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym.

Zawód: alpinista przemysłowy

Praca alpinisty przemysłowego zaczyna się na wysokości przynajmniej jednego metra nad ziemią. W zakres jego obowiązków wchodzą między innymi: czyszczenie szyb oraz elewacji, odśnieżanie dachów, przycinanie drzew czy właśnie montaż reklam na wysokości.

Wykonywanie tego zawodu niesie ze sobą dużą odpowiedzialność, nie każdy może zatem uzyskać uprawnienia alpinisty przemysłowego. Aby przystąpić do kursu, trzeba mieć ukończone 18 lat i przejść badania fizyczne oraz psychologiczne. Wiele chorób, w tym cukrzyca, dolegliwości mięśnia sercowego czy nadciśnienie, zamyka cierpiącym na nie osobom drogę do kariery w branży alpinistycznej.

Praca na wysokościach bywa bardzo niebezpieczna, a do głównych zagrożeń, z którymi alpiniści mierzą się na co dzień, należą trudne warunki atmosferyczne. Poza wykonywaniem swoich obowiązków alpinista musi zadbać także o bezpieczeństwo całego otoczenia.

Wnioski nasuwają się więc same: w przypadku montażu reklam na wysokości zatrudnienie przemysłowego alpinisty jest niezbędne. Tylko on posiada odpowiednie uprawnienia oraz wiedzę na temat tego, jak profesjonalnie zamontować reklamę, nie stwarzając przy tym zagrożenia. Podczas montażu reklam na wysokości używa on specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego.

Rodzaje reklam na wysokości oraz ich montaż

Przedsiębiorstwa, posiadające doświadczenie w montażu reklam zewnętrznych, oferują kompleksowe usługi w tym zakresie. Zatrudniani przez nich pracownicy, poza samymi kwalifikacjami do pracy na wysokościach, posiadają również uprawnienia elektryczne czy spawalnicze. Dzięki temu mogą podejmować pracę przy montażu różnego rodzaju reklam wielkoformatowych. Alpiniści przemysłowi przed przystąpieniem do montażu reklam na wysokości, pomagają klientom w wykonaniu niezbędnych pomiarów.

Swoją pracę rozpoczynają zwykle oraz instalacji odpowiedniej konstrukcji, na której zawisnąć ma reklama. Oprócz tego alpiniści przemysłowi zajmują się również montażem oświetlenia, dzięki któremu reklama widoczna jest także po zmroku. Poza tradycyjnymi reklamami wielkoformatowymi montują też różnego rodzaju neony, które mimo mniejszych rozmiarów także skutecznie przyciągają ludzki wzrok. Alpiniści zajmują się ponadto montażem siatek maskujących czy osłon nieukończonych jeszcze budynków, które niejednokrotnie są wykorzystywane jako nośniki działań marketingowych. Niektóre reklamy na wysokości nie wymagają montażu specjalnych konstrukcji czy kasetonów, mogą być bowiem naklejane bezpośrednio na szyby okienne.

Podsumowując, pomoc alpinisty przemysłowego jest niezbędna w przypadku montażu reklam na wysokości. Osoba taka posiada odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie, co czyni ją specjalistą w tej dziedzinie.

Inspirowane: Dlaalpinisty.pl – uprząż asekuracyjna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here