Rozwój dziecka jest jednym z najważniejszych celów każdego rodzica. Wymyślenie dla dziecka zabawy, która go zaangażuje, da dużo frajdy, i czegoś przy okazji nauczy, nie jest łatwe. Ciekawym pomysłem jest stworzenie wraz z dzieckiem książki.

Druk książek dostępny dla każdego

Rewolucja technik druku doprowadziła do tego, że każdy ma możliwość wydrukowania książki. Można ją wydrukować nawet w jednym egzemplarzu, w dowolnym formacie, w przystępnej cenie. Przygotowanie pliku do druku jest niezwykle łatwe. Wystarczy pamiętać o formacie PDF, o tym, żeby pliki były zapisane w przestrzeni barwnej CMYK oraz o pozostawieniu odpowiednich spadów i marginesów. Spady i marginesu to pusta przestrzeń na zewnątrz książki. Spady odcina się po wydruku, natomiast marginesy pozwalają uniknąć sytuacji, w której jakiś fragment zostanie przycięty. Druk książek jest łatwy i stosunkowo tani.

Stwórz razem z dzieckiem książkę

W książce, którą będziesz tworzyć ze swoim dzieckiem może znaleźć się dosłownie wszystko. Poproś dziecko o wspólne wymyślenie historii, narysowanie czegoś, wybranie zdjęć do publikacji. Rysunki dziecka, a także fragmenty napisane jego odręcznym pismem możesz zeskanować i dzięki programom do obróbki graficznej uformować w zgrabną całość. Tworzenie książki, to świetna zabawa, która pokaże dziecku, że wiele rzeczy można zrobić samodzielnie. Taka książka będzie też doskonałą pamiątką na przyszłość. Książkę można przygotowywać w każde urodziny dziecka, tworząc w ten sposób dziennik z życia. Oprócz przygotowania książki osobistej warto rozważyć wspólne przygotowanie książki, która stanie się prezentem od dziecka dla kogoś. Książką dziecko może obdarować koleżanki, kolegów, babcię. Dziecko może zaprezentować swoją książkę w szkole. Tworzenie książki jest bardzo kreatywnym zajęciem, którego powinien spróbować każdy.

Druk książek – przygotowanie okładki

Jednym z najistotniejszych elementów każdej książki jest jej okładka. To okładka jest zawsze widoczna, to ona wypełnia nasze biblioteczki i półki. Warto zadbać, aby okładka wspólnie przygotowanej książki była na tyle estetyczna, aby można ją swobodnie umieścić na regale. Warto zdecydować, czy okładka będzie miękka, czy twarda. Równie ważny jest sposób łączenia stron. Książka może być klejona albo szyta. Wiele drukarni oferuje możliwość wydruk wnętrza książki w technologii druku cyfrowego oraz okładki w technologii offsetowej. Warto sprawdzić wszystkie możliwe parametry. Choć druk książek jest dostępny dla każdego amatora, to warto zadbać, aby każdy wydruk wyglądał tak, jakby był przygotowywany przez specjalistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here