Świat zmienia się na naszych oczach. Kiedyś każdy chciał posiadać, dziś bardzo modne stało się współdzielenie. Dotyczy to zbiorowej komunikacji miejskiej, przesyłek kurierskich, a także środków transportu takich jak hulajnogi, rowery, przyczepy samochodowe czy też samochody. Wynajem wszystkiego, w tym wynajem samochodów to współczesny trend, który stale zyskuje na popularności.

Wypożyczalnia samochodów – pojazdy

Wynajem samochodów w Polsce wydaje się stosunkowo nową usługą. Jednakże, zapoznając się z historią wypożyczalni samochodów działających na terenie naszego kraju, można znaleźć informacje o tym, iż niektóre z nich rozpoczynały swoją działalność już przed 2000 rokiem.

W ofercie wypożyczalni samochodów potencjalni Klienci mogą znaleźć bardzo szeroką gamę pojazdów. Do najtańszych pojazdów dostępnych na wynajem należą małe, miejskie, czteroosobowe samochody z segmentu A. Kolejną grupą samochodów w wypożyczalniach jest segment B, do którego należą pięcioosobowe pojazdy z nadwoziem typu hatchback. W następnej grupie aut można odnaleźć większe samochody typu hatchback, małe sedany, a także samochody typu crossover. Do segmentów C+ oraz D należą samochody rodzinne ze średniej półki, czyli pojazdy z nadwoziem typu sedan oraz kombi. Charakteryzują się one dużą przestrzenią bagażnika oraz komfortowym wnętrzem.

W ofertach wypożyczalni samochodów możemy odnaleźć również inne samochody takie jak SUVy, siedmioosobowe miniVANy, małe i duże samochody dostawcze, dziewięcioosobowe busy oraz samochody z segmentu premium.

Wypożyczalnia samochodów w swojej ofercie posiada zazwyczaj pojazdy z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Zdecydowanie rzadziej spotkamy auta z instalacją gazową. Każda wypożyczalnia samochodów posiada odmienną flotę, ale raczej trudno jest wynająć samochód z hakiem holowniczym. Wypożyczenie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów będzie zwykle nieco droższe niż wynajem auta z manualną skrzynią.

Rodzaje wynajmu pojazdów

Najczęściej spotykaną formą wynajmu auta przez osoby prywatne jest wynajem krótkoterminowy, którego czas trwania zawiera się najczęściej w przedziale od 1 do 29 dni. Osoby dojeżdżające do pracy oraz firmy często korzystają również ze średnioterminowego wynajmu, który charakteryzuje się czasem trwania od 1 do 12 miesięcy. Wypożyczalnie samochodów zwykle oferują również wynajem samochodów na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Kilka lat temu w największych polskich miastach pojawiła się również możliwość wynajmu samochodów na minuty. Usługa ta wymaga instalacji specjalnej aplikacji na smartfonie.

Wypożyczalni samochodów – warunki wynajmu

Każda firma wynajmująca pojazdy różnego typu określa własne warunki wynajmu samochodów.

Wypożyczalnie zwykle wymagają ważnego dokumentu tożsamości, czyli paszportu lub dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Zazwyczaj wymagana jest również płatność kartą. Wypożyczalnie odchodzą od wymogu posiadania karty kredytowej przez osobę najmującą środek transportu, dlatego najczęściej wystarczy zwykła karta płatnicza.

Wynajem pojazdów możliwy jest z limitem kilometrów – za niższą stawkę dobową oraz bez limitu kilometrów – za stawkę znacznie wyższą. Z reguły wyjazd poza granice Polski wynajmowanym samochodem możliwy jest wyłącznie po uzyskaniu zgody wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów oferują pojazdy z pustym bakiem lub w pełni zatankowane, które należy zwrócić w niezmienionym stanie.

Czy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Jeśli potrzebujesz sprawnego, w miarę nowego auta oraz pełnego wsparcia i pomocy technicznej przez całą dobę to wypożyczalnia samochodów jest usługą dla Ciebie. Skorzystanie z usług tego typu jest wskazane jeżeli potrzebujesz samochód od czasu do czasu na wyjazd poza miasto lub gdy nie zamierzasz martwić się wymianą opon, filtrów, oleju, ubezpieczeniem samochodu czy też okresowymi badaniami technicznymi. Klientami wypożyczalni samochodów są w szczególności osoby, które często znajdują się w podróży lub te, które aktualnie nie posiadają sprawnego auta.

Inspirowane: Autoben.pl – pomoc drogowa Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here