Melazma to choroba skóry, której objawem są brązowe przebarwienia różnej wielkości, pojawiające się przeważnie na twarzy. Schorzenie nieco rzadziej pokrywa również kark czy górną wargę. Na melazmę szczególnie narażone są kobiety po 30 roku życia, które stosują antykoncepcję hormonalną lub nadmiernie korzystają z kąpieli słonecznych. Skuteczność usuwania melazmy zależna jest od wielkości i gęstości plam.

Przebarwienia skóry powstają wskutek nierównomiernej dystrybucji i nadmiaru melaniny. Częstą przyczyną melazmy są również zmiany hormonalne np. podczas menopauzy, ciąży lub wywołane przyjmowaniem różnych leków hormonalnych.

Jak usunąć melazmę domowym sposobem?

Najbardziej powszechną metodą na skuteczne usunięcie melazmy jest wtarcie w chore miejsce kremu z wody i sody. Aby przygotować wspomniany krem, należy wymieszać łyżeczkę proszku z kilkoma kroplami wody.

Drugi popularny, domowy sposób na usunięcie melazmy polega na nałożeniu na twarz okładu z ziemniaka – warzywo posiada właściwości rozjaśniające. Ziemniaka należy pokroić w plasterki, a następnie rozłożyć je równomiernie na całej twarzy. Można również zetrzeć go na tarce i użyć jako maseczki.

Brązowych przebarwień skóry można pozbyć się również przy pomocy domowego toniku z cytryny i wody, który można przechowywać w lodówce nawet przez kilka tygodni. Twarz należy przemywać dwa razy dziennie.

Na czym polega usuwanie melazmy laserem PicoSure?

Usuwanie melazmy PicoSure to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianych przebarwień, które są wyjątkowo duże i gęste. Efekty zabiegu widoczne są już po jednej sesji leczniczej.

Usuwanie melazmy PicoSure wykorzystuje technologię laserową. Laser PicoSure generuje wiązkę liczoną w pikosekundach. Podczas zabiegu lekarz przykłada urządzenie do skóry, a impuls lasera wchodzi w reakcję ze skórą. Wiązka światła laserowego zmienia się w energię kinetyczną, co pozwala skutecznie rozbić strukturę barwnika na mniejsze fragmenty, z którymi ludzki organizm może poradzić sobie już samodzielnie.

W przeprowadzaniu zabiegu specjalizują się kliniki medycyny estetycznej. Podczas usuwania melazmy PicoSure pacjent ma założone specjalne okulary, dzięki którym jego oczy są chronione przed wiązką lasera. Pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a po kilku sesjach możliwe jest całkowite usunięcie przebarwień lub zmniejszenie ich rozmiaru i widoczności. Ilość wizyt w klinice medycyny estetycznej uzależniona jest od wielkości i gęstości konkretnej zmiany skórnej. Warto dodać, że zabieg jest niemalże bezbolesny, w pełni bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji.

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy wymienić infekcje w miejscach, w których znajdują się przebarwienia oraz bliznowce. Każdy pacjent kliniki medycyny estetycznej, by zwiększyć prawdopodobieństwo usunięcia melazmy, powinien pamiętać, by po zabiegu nie stosować peelingów i unikać słońca.

Klinika medycyny estetycznej czy metody domowe – jak leczyć melazmę?

Usuwanie przebarwień odbywa się zarówno przy użyciu domowych preparatów o działaniu rozjaśniającym lub produktów złuszczających dostępnych w aptece i drogerii, jak i specjalistycznych metod, takich jak laser PicoSure. Jeżeli plamy są płytkie i mało widoczne, warto rozważyć domowe metody, ale rozległe i zaawansowane przebarwienia najefektywniej usuniemy metodą laserową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here