Zabiegi laserowe stanowią jedną z najbardziej efektywnych metod pozwalających na trwałe pozbycie się rozmaitych defektów skórnych. Za pomocą lasera możemy przykładowo usunąć niechciane owłosienie, zmniejszyć widoczność blizn, trądziku i przebarwień, zlikwidować ze skóry tatuaże, a także widocznie odmłodzić cerę. Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia laserowe. Nowoczesne moduły są mało inwazyjne, skuteczne i w pełni bezpieczne, dlatego zabiegi z ich użyciem cieszą się rosnącą popularnością na całym świecie.

Laser do leczenia trądziku

Do specjalistów z zakresu medycyny estetycznej bardzo często zgłaszają się osoby dotknięte nieestetycznym trądzikiem. Najskuteczniejszą metodą leczenia trądziku i pozostałych po nim blizn, jest laser frakcyjny. Laserowe leczenie trądziku pozwala bowiem na szybkie wygładzenie zmian oraz ujednolicenie kolorytu skóry, znacząco poprawiając ogólny wygląd twarzy, pleców, ramion czy dekoltu. Efekty naświetlania bardzo często są widoczne już po jednym zabiegu.

Likwidacja przebarwień i znamion przy użyciu lasera

W medycynie estetycznej laser może być wykorzystywany do likwidacji przebarwień skóry, naczynek i znamion. W przypadku usuwania naczynek wiązka laserowa skierowana na wybrany obszar wywołuje koagulację naczyń, skutkując wybieleniem istniejącej zmiany. Jeżeli chcemy pozbyć się przebarwień skóry, takich jak piegi, ostuda czy plamy pozapalne, także warto sięgnąć po zabiegi z użyciem lasera. Drobne, jasne przebarwienia można bowiem trwale usunąć nawet w ciągu kilku minut.

Laser do usuwania tatuaży

Wiele osób decyduje się na likwidację nieudanego bądź nieaktualnego tatuażu. Również w tym przypadku dedykowane są zabiegi z użyciem lasera. Usuwanie tatuaży można przeprowadzić metodą ablacyjną lub nieablacyjną. W pierwszym przypadku laser powoduje odparowanie tkanki wraz z barwnikiem. Likwidując tatuaż metodą nieablacyjną, specjalista samodzielnie eliminuje barwnik, bez naruszania struktury tkanki. Zależnie od koloru, gęstości i położenia barwnika, do usuwania tatuaży stosowane są bardzo zróżnicowane modele urządzeń emitujących światło laserowe.

Depilacja laserowa

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów realizowanych przy pomocy lasera. W trakcie trwania takiej sesji dochodzi do całkowitego uszkodzenia cebulki włosowej, skutkującego zahamowaniem wzrostu włosa na dowolnie wybranym obszarze ciała. Ze względu na cykl wzrostu włosa osiągnięcie pełnego efektu wymaga przeprowadzenia serii kilku zabiegów w określonych odstępach czasu. Najlepsze rezultaty widoczne są u osób o ciemnym, grubym i gęstym owłosieniu.

Laserowe usuwanie blizn

Laser bywa również przydatny przy usuwaniu blizn, stanowiących trwałą, mało estetyczną pamiątkę po rozmaitych zabiegach, urazach, poparzeniach czy przebytych chorobach skórnych. W wypadku blizn tkanka skórna jest niejednolita i słabo unaczyniona, dlatego zmianom towarzyszą nerwobóle i zaburzone napięcie skóry. Podczas laserowego usuwania blizn uszkodzona tkanka ulega koagulacji, stymulując tworzenie się nowych, prawidłowo zbudowanych struktur. Dzięki temu powierzchnia skóry odzyskuje równomierny koloryt, elastyczność i gładkość, co jest szczególnie istotne w najbardziej widocznych miejscach, takich jak twarz, szyja czy dłonie.

Lasery wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej to wszechstronne urządzenia, które pozwalają na likwidację blizn, znamion, tatuaży czy zbędnego owłosienia. Wszelkie zabiegi z użyciem lasera są mało inwazyjne, w pełni bezpieczne i bardzo skuteczne, gdyż trwale przywracają skórze estetyczny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here