Cellulit to problem wielu kobiet. Powstaje on poprzez gromadzenie się tłuszczu i wody w tkance podskórnej, a objawia się nieestetycznie pomarszczoną skórą głównie w okolicy ud i pośladków. Jednym z najskuteczniejszych sposób na pozbycie się tzw. skórki pomarańczowej jest masaż bańką chińską, dostępny w najlepszych gabinetach masażu.

Historia masażu

Bańki chińskie, jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z medycyny chińskiej, ale były stosowane w wielu innych regionach świata. W czasach starożytnych bańki tego typu służyły jako środek przeciwbólowy oraz wzmacniający i pobudzający układ immunologiczny. Obecnie, w wielu gabinetach masażu popularne są masaże z wykorzystaniem chińskich baniek.

Działanie chińskich baniek

W tradycyjnej medycynie chińskiej wykorzystuje się szklane bańki kształtem przypominające wydłużone kule z otworem. Przykłada je się do posmarowanej olejkiem skóry i podgrzewa u szczytu lub zanurza wcześniej w ciepłej wodzie. Ciepło skutkuje wytworzeniem się w bańce ciśnienia, które zasysa skórę do środka.

Współcześnie do zabiegów kosmetycznych stosowane są mniejsze, silikonowe lub gumowe wersje baniek. Zwykle są one wyposażone w specjalną pompkę, dlatego podczas masażu do zassania danego fragmentu skóry nie potrzeba ciepła. Bańki tego rodzaju można przesuwać po naoliwionej skórze, wykonując w ten sposób masaż.

Zalety masażu

Bańki, zasysając skórę i znajdujące się bezpośrednio pod nią tkanki, poprawiają ukrwienie oraz funkcjonowanie układu limfatycznego w danym obszarze ciała. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, bardziej gładka i odżywiona. Zabieg ten sprzyja redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Wspiera również proces usuwania nadmiaru wody z organizmu, której nagromadzenie jest podstawową przyczyną powstawania cellulitu. Masaż bańką chińska może także wpływać na zmniejszenie widoczności rozstępów.

Przebieg masażu

Typowy masaż bańka chińską obejmujący brzuch, uda i pośladki trwa zwykle ok. 60 minut. Każda parta ciała powinna być bowiem masowana przez minimum 15 minut. Masażysta najpierw smaruje skórę olejkiem, a następnie wyciska powietrze z gumowej bańki i przykłada ją do skóry. Sam masaż polega na delikatnym przesuwaniu bańki po wybranym obszarze ciała. Warto wspomnieć, że wyraźnie rezultaty będą widoczne po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Przeciwwskazania

Masaż bańką chińską jest dosyć intensywny i może powodować zaczerwienie skóry, a nawet powstawanie siniaków. Jego wykonywanie nie jest zalecane w przypadku osób cierpiących na choroby układu krążenia (np. żylaki i problemy z krzepliwością krwi). Przeciwwskazaniem do wykonania masażu jest również wrażliwa oraz naczynkowa skóra. Masaż tego typu nie jest odpowiedni także dla kobiet w ciąży lub podczas menstruacji.

Masaż bańką chińską, dostępny w renomowanych gabinetach masażu, może okazać się bardzo skuteczny w walce z cellulitem. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, czyli redukcji cellulitu i poprawy jędrności skóry, konieczne jest wykonanie serii takich zabiegów. Masaż będzie dobrym uzupełnieniem, codziennej pielęgnacji skóry, właściwej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Inspirowane: rehabilitacja-mw.pl – masaz Ursynów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here