Growbox pozwala stworzyć właściwy mikroklimat do uprawy roślin. Odpowiednie systemy zamontowane w namiotach uprawowych eliminują wszelkie zagrożenia związane z ich hodowlą takie jak: szkodniki, grzyby, nagłe wahania temperatury. Growboxy umożliwiają stosowanie upraw glebowych i wielu systemów hydroponicznych. Z jakimi rodzajami hydroponiki można spotkać się w uprawach indoor?

Drain-to-Waste

System ten pozwala dostarczać roślinom większą niż zwykle ilość składników odżywczych. Pod każdym pojemnikiem do uprawy znajduje się jeden dodatkowy, który umożliwia zbieranie nadmiaru roztworu odżywczego do ponownego zasilenia rośliny.

Technika NTF (Nutrient Film Technique)

Rośliny uprawiane są w płytkich rynnach lub tackach, po dnie których przepływa niewielka ilość pożywki. System wykorzystuje siłę grawitacji, by woda zawierająca cenne sole mineralne mogła stale krążyć wewnątrz rynien. Obieg wody pozwala na lepsze dotlenienie systemu korzeniowego. Ze względu na opłacalność, metoda NTF stosowana jest głównie w przypadku upraw wielu ziół i warzyw na skalę przemysłową.

Drip system

Metoda chętnie stosowana w uprawach indoor ze względu na niewielkie koszty. Pojemniki wypełnia się tutaj podłożem hydroponicznym – perlitem, wermikulitem, keramzytem, włóknem kokosowym lub wełną mineralną. Pożywka podawana jest przez małe kroplowniki. System pozwala na precyzyjną kontrolę nad ilościami soli mineralnych, które podawane są roślinie.

Aeroponika

Ten system również może być stosowany wewnątrz namiotów uprawowych. Rośliny nie są tu umieszczane w podłożu, ale zawiesza się je nad rozpylaczami ciśnieniowymi, które rozpylają pożywkę bezpośrednio na korzenie roślin w postaci aerozolu.

Każda z metod hydroponicznych stosowanych w growboxach ma swoje wady i zalety. W zależności od skali przedsięwzięcia i możliwości finansowych można wybrać tę, która najbardziej będzie odpowiadać oczekiwaniom hodowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here