Setki kilometrów przepięknych plaż, wszechobecny gorący latynoski temperament, największy na świecie karnawał – taka właśnie jest Brazylia. To prawdziwa perła wśród krajów Ameryki Południowej, która nie zawiedzie nikogo, kto postanowił ją odwiedzić – i to niezależnie od poru roku.

Potęga natury i piękno w czystej postaci – Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Brazylii. Leżą one niemal przy samej granicy z Argentyną oraz Paragwajem. Są uważane za jeden z największych cudów świata. Wodospady Iguazu znajdują się tuż przed ujściem do rzeki Parana, która ma w tym miejscu 4 km szerokości. Składają się aż z 275 odrębnych skalnych progów. Najbardziej imponująca jest Diabelska Gardziel – to największa kaskada wodospadu, a woda w spada tutaj z 82 metrów ( to więcej niż w przypadku słynnego wodospadu Niagara). Szum wody słyszany jest w promieniu 20 km. Co więcej, gdy odwiedzimy wodospady od argentyńskiej części, możemy nawet poczuć na sobie orzeźwiającą parę wodną i zbliżyć się do tej potęgi natury. Podczas słonecznej pogody można liczyć na zobaczenie przepięknych tęczy. Wodospady Iguazu to miejsce, które ani trochę nie jest przereklamowane – wręcz przeciwnie wrażenia, które towarzyszą podczas wycieczki, przewyższają wszelkie opisy. 

Plaże, atrakcje, karnawał – Rio de Janeiro

Rio de Janeiro uważane jest za jedno z najpiękniejszych brazylijskich miasteczek. Obowiązkowym punktem, który najbardziej cieszy turystów, jest słynna plaża Copacabana – 4 kilometry szerokiej plaży, wypełnionym drobnym białym piaskiem, a do tego niesamowicie przejrzysta woda. To miejsce jest tak urokliwe ze względu na unikalną scenerię – z jednej strony luksusowe wieżowce niemal wchodzące na plaże, z drugiej przepiękne góry porośnięte gęstymi tropikalnymi lasami. Na jeden z majestatycznych gór, widocznych z plaży znajdziemy słynny pomnik Chrystusa Odkupiciela. Wybudowany w 20 latach XX wieku przyciąga turystów z całego świata. Pomnik leży na 710 – metrowej górze, w samym sercu parku narodowego Tijuca. Droga do niego wiedzie przez piękny las tropikalny. 

Co jeszcze warto tu zobaczyć? Samo centrum miasta jest godne uwagi. Sambodromo to tętniąca życiem część Rio De Janerio, która podczas karnawału zapełnia się ludźmi. Katedra św. Sebastiana jest jednym z budynków, który również określa to piękne miasto. Wypełniona gigantycznymi witrażami robi wrażenie na odwiedzających. Sama budowla jest imponujących rozmiarów (80 metrów wysokości i 8 tyś mpowierzchni), utrzymana w surrealistycznym, oryginalnym charakterze na pewno jest godna uwagi. Kolejnym symbolem Rio De Janeiro jest Głowa Cukru, czyli wynosząca się na 400 metrów góra nad brzegiem oceanu. Na górę wjechać można kolejką liniową, ale widok z jej podnóży również jest interesujący. Głowa Cukru króluje w panoramie miasta i warto zobaczyć ją z bliska. 

Miłośnikom sztuki ulicznej z pewnością do gustu przypadną schody Selaron, – ich wykonawca poświęcił 23 lata swoje życia, żeby stworzyć prawdziwe arcydzieło. Same schody wyłożone są kafelkami z 60 krajów świata oraz posiadają 215 stopni. Kolorowa mozaika kusi kolorami i zachęca do sesji zdjęciowej. Museo de Amanha to natomiast nowoczesne miejsce, pokazujące jak człowiek zmienia naszą planetę oraz jaką wizje możemy mieć na najbliższe lata. Ekspozycje pokazują przyrodniczą oraz kulturalną różnorodność Ziemi. 

Dalszy sąsiad Brazylii, który również robi wrażenie – Chile

Gdy poczujemy już ten niesamowity klimat, który gwarantuje nam Brazylia Chile jest kolejnym miejscem, które warto odwiedzić. To bardzo wyjątkowy kraj, który posiada setki kilometrów plaży nad Oceanem Spokojnym, majestatyczne góry oraz ogromne pustynie. Niezwykłe wrażenie na turystach robią również pobliskie wyspy na otwartym ocenie, a najbardziej znana jest Wyspa Wielkanocna – to jedna z najbardziej oddalonych od lądu wysp na świecie, które są zamieszkane przez ludzi. Stolica państwa, czyli Santiago de Chile utrzymana jest w pięknym kolonialnym stylu. Spacer po gwarnym i pełnym artystów placu – Plaza de Armas gwarantuje niezapomniane wspomnienia. Tuż obok znajduję się największy w mieście targ rybny. Nie tylko kupimy tu świeże ryby wprost z oceanu, ale będziemy mogli skosztować owoców morza oraz ryb w restauracjach, które znajdują się nieopodal targu. 

Wycieczka do Brazylii

Brazylia w 2 tygodnie – czy to możliwe? Jak najbardziej! Chociaż zakątki Ameryki Południowej są tak niesamowite, iż można by tu spędzić kilka miesięcy, to nawet w dwa tygodnie będziemy w stanie zakochać się w tym pięknym kraju. Najważniejsze atrakcje turystyczne takie jak Wodospady Iguazu czy Rio de Janeiro są doskonale połączone ze sobą połączeniami lotniczymi. Podczas dwutygodniowych wakacji będziemy w stanie poznać brazylijską kuchnie – w której króluje Feijoada ( danie z czarnej fasolki), grillowana wołowina oraz smażone przekąski wypełnione różnymi typami nadzienia. Brazylia to również bogactwo owoców, które są smaczne, dojrzałe i soczyste. Oprócz zwiedzania warto jednak spędzić trochę czasu na pięknej plaży i zobaczyć jak wypoczywają mieszkańcy Rio, spróbować kokosów, które są głośno reklamowane przez sprzedawców na plaży oraz wykąpać się w oceanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here