Mieszkańcy Warszawy oraz wszyscy, którzy przyjeżdżają do stolicy choćby na kilka dni, mają mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Niektórzy wybiorą zwiedzanie zabytków. Zainteresowani historią na pewno skuszą się na wstąpienie do licznych muzeów, rozrzuconych po całym mieście. Część osób będzie wolała odwiedzić stołeczne galerie handlowe. Jest także spora grupa ludzi, którzy lubią spędzać czas w sposób aktywny. Poznaj nasze pomysły na aktywny wypoczynek w stolicy kraju.

Gokarty

Przejażdżka gokartem jest świetną rozrywką. Niezależnie od wieku, powinna się spodobać każdemu. Na gokarty można wybrać się zarówno ze znajomymi, z rodziną, jak i z dziewczyną. W mieście działa kilka torów gokartowych, które warto odwiedzić.

Rowery

Jazda na rowerze jest świetną formą aktywnego spędzania czasu. Zarówno samotna przejażdżka, jak też wyprawa na dwóch kółkach z rodziną lub znajomymi, bez wątpienia zapewni miło spędzony czas. W stolicy jest wiele ścieżek rowerowych, z których można korzystać. Rowerzyści lubią przemierzać ścieżki w parkach, których w Warszawie jest naprawdę sporo. Dobrym pomysłem będzie też wyprawa wzdłuż Wisły. Jeżeli nie posiadamy własnego roweru, nie stanowi to kłopotu. W stolicy bez problemu możemy go wypożyczyć, korzystając z systemu rowerów miejskich.

Escape Room

Tego rodzaju obiekty są dobrą opcją na wypad ze znajomymi. Escape room jest to pokój, w którym wraz z innymi osobami (zazwyczaj 2-6) trzeba rozwiązać zagadkę, aby wydostać się z pomieszczenia. Podczas zabawy uczestnikom towarzyszy intrygująca atmosfera tajemnicy. Bardzo ważna jest współpraca grupy. Escape roomy w ostatnim czasie podbiły całą Polskę. Stały się wyjątkowo popularne. Stolica oferuje wiele tego typu obiektów, znajdujących się w różnych jej częściach.

Paintball

To kolejna propozycja dla osób aktywnych. Paintball to rozrywka, która jest odpowiednia dla każdej osoby. Ten sport cieszy się popularnością zarówno wśród pań, jak i panów. Rozgrywka w paintball jest idealną okazją na spotkanie ze znajomymi czy rodziną. To także ciekawy pomysł na integracje grupowe (na przykład na studiach czy w pracy). W Warszawie znajdziemy odpowiednie miejsca do rozgrywki nawet w samym centrum miasta.

Skok na bungee

Jest to aktywność dla osób, które lubią adrenalinę i nie boją się bardziej wymagających wyzwań. Skok na bungee bez wątpienia dostarczy mnóstwo emocji. Nie ma powodu do obaw! W dzisiejszych czasach zabezpieczenia są na takim poziomie, że śmiałkowi decydującemu się na skok nic nie grozi. Warto choć raz w życiu spróbować zmierzyć się z własnym strachem. W stolicy znajdziemy kilka miejsc, w których możemy tego dokonać.

Strzelnica

To kolejna propozycja dla osób, które lubią ostrzejszą rozrywkę i większe emocje. Wypad na strzelnicę to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu samemu albo ze znajomymi. Warszawa posiada kilka strzelnic, które pozwalają poćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie. Warunkiem skorzystania z tej formy aktywności jest ukończenie 18 lat. Konieczne będzie także zabranie dowodu osobistego.

Podsumowanie

Przedstawione wyżej propozycje na pewno zainteresują wiele osób mieszkających w stolicy lub przybywających tu na weekend lub urlop. Warto już dziś zaplanować – długą w tym roku – majówkę. Może właśnie rozgrywka paintballa będzie ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego dnia w Warszawie.

Inspirowane: paintballwarszawski.pl – organizacja wieczorów kawalerskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here