Trwała depilacja laserowa to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Po pierwsze dlatego, że metoda ta jest bardzo wygodna i skuteczna. Wystarczy bowiem odbyć kilka sesji, aby pozbyć się z wybranych obszarów ciała uciążliwych włosków i cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Laserowe usuwanie owłosienia polecane jest także w sytuacji, gdy depilacja tradycyjnymi sposobami powoduje wrastanie włosków, stany zapalne oraz podrażnienia. Jakie zatem kroki w kontekście pielęgnacji należy podjąć, żeby odpowiednio zadbać o skórę po wykonaniu takiego zabiegu?

1. Postaw na delikatność

Bezpośrednio po depilacji laserowej, skóra będzie prawdopodobnie nieco podrażniona, dlatego należy więc obchodzić się z nią bardzo łagodnie i nie narażać jej na dodatkowe otarcia. W tym celu zrezygnujmy z kąpieli w gorącej wodzie, nadmiernego wycierania się ręcznikiem czy też noszenia obcisłych spodni. Zapewne warto też zwrócić uwagę na skład używanych kosmetyków, ponieważ niektóre składniki mogą wywoływać nieprzyjemne pieczenie i swędzenie.

2. Chroń skórę przed szkodliwym promieniowaniem

Szczególnie w sytuacji, gdy na laserowe usuwanie owłosienia decydujemy się w letnim sezonie, bardzo ważne jest, aby świeżo po zabiegu chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. W tym celu należy do minimum ograniczyć czas przebywania na słońcu, a jeżeli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, bezwzględnie stosować kremy z filtrem UV o wysokich wartościach wskaźnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF). Zabronione jest również korzystanie z solarium.

3. Nigdy nie zapominaj o nawilżeniu

Trwała depilacja laserowa wymaga zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia. Najlepszym wyborem będą kremy oraz balsamy nawilżające z prostym składem, na bazie naturalnych składników i bez dodatków substancji potencjalnie szkodliwych, które przykładowo mogą powodować różnego rodzaju reakcje alergiczne. Dodatkowym atutem prawidłowo dobranego kosmetyku nawilżającego będą właściwości kojące lub przeciwzapalne.

4. Pij wodę

Zarówno przed jak i po zabiegu depilacji laserowej skóra powinna być zadbana, świeża i promienna. W celu jej właściwego nawilżenia, poza stosowaniem specjalnie przystosowanych do tego kosmetyków, warto pamiętać o tym, jak istotne jest spożywanie w ciągu dnia odpowiedniej ilości wody. Specjaliści zalecają przyjmowanie minimum 1,5 l chłodnej, niegazowanej wody. Właściwe nawodnienie organizmu wpłynie pozytywnie również na ogólny stan naszego zdrowia.

5. Dbaj o zdrowy wygląd skóry od wewnątrz

Nawiązując do poprzedniego akapitu, nie tylko picie wody odgrywa znaczącą rolę w dbaniu o nasz wygląd od wewnątrz. Przywiązywanie większej uwagi do jakości spożywanych przez nas posiłków, wyeliminowanie z codziennego menu chemii i konserwantów oraz wzbogacenie diety w produkty pełnowartościowe i nieprzetworzone, z pewnością sprawi, iż skóra będzie odżywiona, a także odzyska jędrność i blask.

6. Rób przerwy

Podczas stosowania zabiegów laserowego usuwania owłosienia, bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy kolejnymi sesjami. Jednak aby uzyskać pożądany efekt, który będzie się utrzymywał przez długi czas, depilację należy regularnie powtarzać. Nie można jednak robić tego zbyt często – przerwa powinna trwać co najmniej 8, a maksymalnie 12 tygodni. W ten sposób prawdopodobnie zostanie zachowana ciągłość całego procesu. Ilość i częstotliwość sesji stanowi jednak bardzo indywidualną kwestię.

Jeżeli będziemy postępować według powyższych zasad, możemy mieć pewność, że nie odczujemy na swojej skórze żadnych negatywnych konsekwencji, a sama depilacja laserowa okaże się wygodną i skuteczną alternatywą dla innych metod usuwania owłosienia.

Depicare.pl – brazylijskie bikini Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here