Nadeszła wiosna – na drzewach pojawiają się pierwsze listki, dni są coraz dłuższe i bardziej słoneczne, a zwierzęta budzą się z zimowego snu. Z pewnością jest to odpowiedni moment, aby wykorzystać wolny weekend i udać się na wycieczkę z przyjaciółmi czy rodziną. Dobrym kierunkiem podróży może okazać się Warszawa. Uprzednio warto jednak zapoznać się z ofertą noclegową miasta, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „hostel Warszawa”. Niedrogi, komfortowy i dobrze zlokalizowany hostel w Warszawie z pewnością uatrakcyjni cały wyjazd.

1 powód – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach

Od ponad pół wieku w Łazienkach Królewskich organizowany jest cykl Koncertów Chopinowskich. Wydarzenie, które przyjęło formę klasycznych recitali, odbywa się pod gołym niebem od połowy maja, aż do końca lata. Zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi muzycy będący dopiero u progu kariery, w każdą niedzielę dają wspaniały pokaz swoich umiejętności. Muzyka klasyczna na świeżym powietrzu w urokliwej scenerii to z pewnością ciekawy pomysł na odpoczynek i spędzenie czasu z bliskimi.

2 powód – Galerie handlowe

Planując wiosenną wycieczkę, warto znaleźć odpowiedni hostel w Warszawie i spędzić w stolicy kilka dni. Jeżeli poczujecie się znużeni zwiedzaniem, możecie odwiedzić jedno z wielu warszawskich centrów handlowych. Nowe buty czy pyszna pizza to zawsze dobry pomysł. Ponadto w największych galeriach znajdują się bardzo rozbudowane i atrakcyjne strefy rozrywki, gdzie można pograć w kręgle, bilard czy obejrzeć seans w kinie 3D. Warto wspomnieć, że na warszawskich Bielanach na okres wiosenny planowane jest otwarcie ponad 200 nowych sklepów oraz 50 lokali gastronomicznych.

3 powód – Dziewiąty sezon Nightskatingu

Wiosenną porą w stolicy nie zabraknie również atrakcji dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu. W pierwszej połowie kwietnia odbędzie się już dziewiąta edycja Nightskatingu, czyli nocnej jazdy po mieście. Miłośnicy rolek i wrotek będą mogli ponownie wyjechać na ulice Warszawy. Udział w tym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Nie trzeba być również zawodowym rolkarzem – podstawowe umiejętności z pewnością będą wystarczające. Nightskating co roku przyciąga setki pasjonatów tego sportu, dlatego jest dobrą okazją do poznania wielu osób o podobnych zainteresowaniach.

4 powód – Półmaraton Warszawski PZU

Kolejną ciekawą propozycją dla miłośników sportu jest wiosenny Półmaraton Warszawski. Impreza jest jednym z największych wydarzeń biegowych w Polsce, gdyż co roku przyciąga kilkanaście tysięcy zapalonych biegaczy. Półmaraton Warszawski ze względu na doskonałą organizację otrzymał specjalną odznakę IAAF Road Race Bronze Label, czyli certyfikat przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych.

5 powód – Spacery po bulwarach

Warszawskie bulwary wiślane cieszą się bardzo dużą popularnością wśród spacerowiczów, gdyż są regularnie modernizowane, a w ich otoczeniu można znaleźć wiele restauracji czy pubów. Blisko bulwarów znajduje się również warszawska Starówka oraz Centrum Nauki Kopernik.

6 powód – Koncert Alvaro Solera

18 maja na Torwarze odbędzie się koncert hiszpańskiego wokalisty muzyki pop Alvaro Solera. W Polsce najbardziej popularne hity tego wokalisty to „Sofia” oraz „El Mismo Sol”. Bilety na wydarzenie są stosunkowo niedrogie, a dla wielu z pewnością będą spełnieniem marzeń.

W miesiącach wiosennych w Warszawie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Zarówno miłośnicy aktywnego stylu życia, jak i fani muzyki czy zakupów z pewnością znajdą wśród nich coś dla siebie. Jeżeli planujesz zatrzymać się w stolicy na kilka dni, odpowiednio wcześnie zapoznaj się z ofertą hosteli w Warszawie i wybierz obiekt, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – hostel Warszawa centrum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here