Pracujące w domu urządzenia AGD, jak również pozostawione w trybie stand-by sprzęty RTV to norma w wielu polskich gospodarstwach domowych. Wszystkie tego typu urządzenia pochłaniają bardzo wiele energii elektrycznej. Trudno ograniczyć zużycie prądu, szczególnie gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje kilka osób – w różnym wieku, o różnym stylu życia i potrzebach życiowych. Codzienne zużycie prądu elektrycznego jest czasem tak wysokie, że rachunki za energię elektryczną pochłaniają dużą część dochodów pochodzących z wynagrodzenia domowników. Aby temu zapobiec, można wykorzystać domową elektrownię. To w pełni legalne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, które posłuży na długie lata.

W jaki sposób działa domowa instalacja fotowoltaiczna?

 Istotą działania fotowoltaiki jest zamiana energii słonecznej na energię elektryczną. Dzięki temu możliwe jest zasilenie wszystkich sprzętów elektronicznych i elektrycznych, jakie znajdują się na wyposażeniu danego domu. Ponadto dzięki falownikowi można swobodnie oraz bezproblemowo zamienić prąd stały na przemienny. Pozyskana w ten sposób energia może posłużyć również do oświetlenia wszystkich pomieszczeń – bez potrzeby ciągłego pamiętania o gaszeniu światła w przypadku opuszczenia danego miejsca. Samodzielnie wyprodukowany prąd posiada szereg korzyści, których nie sposób nie docenić. Wyprodukowana energia elektryczna jest zaliczana do ekologicznych, dzięki czemu działanie właściciela domu nie wpływa na degradację środowiska naturalnego.

Możliwość produkcji własnej energii

Decydując się na panele PV, mamy realną szansę na obniżenie rachunków za prąd, często w bardzo wysokim stopniu. Tego typu działanie, analizowane w skali rocznej, przekłada się na konkretne korzyści finansowe. Darmowa energia nie różni się niczym od tej płatnej, pochodzącej z zakładu energetycznego. Spożytkować można ją na dowolnie wybrany cel. Ponadto własna elektrownia fotowoltaiczna pozwala na zachowanie niezależności energetycznej i samowystarczalności na bardzo długi czas, który szacuje się na okres do 30 lat.

Zadbaj o środowisko lokalne i zdrowie swoich bliskich

Fotowoltaika, oprócz wymiernych korzyści finansowych, pozwala również na zadbanie o zdrowie osób mieszkających w pobliżu naszego domostwa. Zakup i montaż paneli PV nie powoduje późniejszej bardzo wysokiej emisji śmiertelnie groźnego dwutlenku węgla. Tego typu działanie nie przyczynia się także do powstawania smogu czy innych toksycznych oparów, które często wydobywają się z kominów czy różnych instalacji. Warto dodać, iż dwutlenek węgla od lat uznawany jest za czynnik rakotwórczy oraz jest on przyczyną wielu poważnych chorób płuc, a także alergii czy pogarszającego się samopoczucia i stanu zdrowia. W przeciwieństwie do gazu ziemnego i węgla kamiennego domowa elektrownia jest rozwiązaniem przyszłościowym, gdyż nie wpływa negatywnie na rozwój ekosystemu, obniża rachunki za prąd, a także pozwala na niezależność energetyczną. Domowa elektrownia jest w 100 procentach bezobsługowa. W praktyce oznacza to, że prąd jest produkowany bez konieczności ingerencji osób z zewnątrz. Tego typu rozwiązanie z pewnością jest bardzo wygodne dla posiadaczy urządzeń, które do tej pory wymagały nieustannej kontroli i monitorowania sprawności ich działania.

Domowa elektrownia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, które trzeba uiszczać np. do urzędu gminy, powiatu czy władz samorządowych. Projekt, zakup i montaż warto powierzyć specjalistycznym firmom, które od lat cieszą się renomą na polskim rynku. Co ważne, moc fotowoltaiki można dobrać do indywidualnych potrzeb właściciela danego domu. Dobór mocy jest oparty na rachunkach, jakie posiadacz nieruchomości uiszcza na konto dostawcy państwowego.

Panele fotowoltaiczne pozwalają na nieograniczone możliwości w zakresie samodzielnego produkowania energii elektrycznej. Są to bardzo istotne korzyści i rozwiązania dedykowane posiadaczom domów jedno- i wielorodzinnych.

Źródło: House Solutions – fotowoltaika, pompy ciepła, klimatyzacje

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here