Zarządzanie przedsiębiorstwem to cały szereg wyzwań przed wszystkimi, którzy nim zarządzają. Dziś na szczęście nie jesteśmy skazani, by wszystkim zajmować się samodzielnie. Możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przejmą za nas część obowiązków. Przykładem są tutaj wszelkie czynności prawne. Dlaczego warto nawiązać współpracę z kancelarią radców prawnych?

Konstruowania umów

Decydując się na stałą współpracę z radcami prawnymi, mamy do dyspozycji prawników, którzy w każdym momencie mogą przygotować dla nas umowę. Czasami trafi się kontrahent, który negocjuje warunki współpracy i konieczne jest sformułowanie nowej umowy zgodnej z jego oczekiwaniami. Nawet jeśli posiadamy przygotowane różne wzory dokumentów, to często wymagają one jeszcze jakiejś modyfikacji. Jeśli zostaną one przygotowane przez radcę prawnego, mamy pewność, że umowa zostanie sporządzona należycie.

Dla wielu przedsiębiorców istotna będzie również pomoc przy przygotowaniu regulaminów stron i sklepów internetowych, którymi zarządzają. Należy pamiętać o tym, że każda strona internetowa ma obowiązek posiadania własnego regulaminu oraz polityki prywatności. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku sklepów. Tutaj dochodzą również kwestie związane z reklamacjami towaru oraz prawami klienta. W tym ostatnim przypadku niezwykle ważna jest też kwestia przestrzegania wszelkich regulacji dotyczących ochrony danych osobowych.

Wszelkie kwestie sporne

Czasami w firmach zdarzają się też spory między właścicielami. Dzieje się tak w momencie, gdy obie strony nie potrafią dojść do porozumienia w kwestii rozwoju firmy, czy chociażby podziału zysków. Warto wcześniej przygotować się na takie sytuacje, konstruując umowę ze wspólnikiem, w której szczegółowo będą opisane wszystkie możliwe sporne kwestie.

Czasami dochodzi do sytuacji, w których przedsiębiorca występuje na drogę sądową lub jest przez kogoś pozywany (np. w wyniku sporu z pracownikiem). Radcowie prawni mogą odpowiednio wcześnie podjąć działania mediacyjne pomiędzy skłóconymi stronami, a jeśli nie uda się osiągnąć kompromisu, będą reprezentować nasze interesy przed sądem.

Windykacja należności

Kancelaria radców prawnych na bieżąco może pomóc także w kwestii windykacji należności od nieuczciwych kontrahentów, przygotowując ponaglenia zapłaty, a w razie konieczności kierując sprawę do sądu. Już wstępne wezwanie na ogół przynosi pozytywny rezultat, a to pozwala utrzymać odpowiednią płynność finansową w przedsiębiorstwie.

Zatrudnienie radcy prawnego jako stałego partnera przedsiębiorstwa może przynieść wiele korzyści. Znacznie uprości wszelkie czynności związane z przygotowaniem dokumentów prawnych, a w przypadku sytuacji konfliktowych, będziemy mieć zaufanego reprezentanta przed sądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here